Baby, všetky kúsky šijeme na objednávku (skladom je materiál). Momentálna doba dodania je 1 - 8 pracovných dní.

O nás

Za značkou Crisbe stojíme my - dve sestry Kristína (22) a Bianka (25). Pochádzame z Bardejova, kde zároveň všetky Crisbe kúsky vznikajú. Sme dve rozdielne osobnosti s rozdielnym štýlom obliekania, ale rovnakým spoločným snom - venovať sa móde a vytvárať oblečenie. Také, ktoré bude nás obe vystihovať v jednom kúsku. 

 

Už ako malé dievčatá sme robili módne prehliadky v detskej izbe našim rodičom. Kreslili sme si oblečenie, navrhovali kúsky a smiali sa na tom, že raz musíme vytvárať oblečenie pre nízke ženy, lebo na nás nikto nemysli. Nevenovali sme tomu žiadnu pozornosť, ale malo to hlbší význam. To sme zistili, až neskôr. 

Po ukončení strednej školy sme sa obe cítili stratené. Nevedeli sme čo ďalej, ale vedeli sme, že vysoká škola, brigáda v zahraničí, ani práca v iných firmách - čo sme si aj vyskúšali, nie je to, čo by nás bavilo, ale naopak. Stres, nervozita, žiaden zmysel života, žiadna motivácia.

Tu sme sa začali venovať viac svojmu vnútru, snažili sme sa prísť na to, čo by malo byť to, čo by nás napĺňalo, čo je našim poslaním, pretože veríme, že každý človek má na tomto svete nejakú úlohu/poslanie, ktorú keď objaví, tak to bude cítiť. A keď sa tejto úlohe bude venovať, bude vo svojom vnútri cítiť taký ten “klik”, že to je ono, to je to, čo ho vnútri napĺňa, pričom sa cíti šťastný. My sme ten klik pocítili, keď sme ' snívali 'o niečom vlastnom, čo sa týka oblečenia. A to bolo úžasne, také tie motýliky v bruchu. Ten pocit nás odvtedy sprevádzal stále, keď sme sa o tom rozprávali. No nebolo také ľahké začať, nevedeli sme čo robiť, kde začať, čo riešiť. 

Až pokiaľ neprišiel rok 2020 a začal Covid. Nebola práca, neboli príležitosti zarobiť si. A to bolo vlastne v náš prospech. I Pretože keby sme čakali, tak by sme to odkladali doteraz a možno aj ďalších niekoľko rokov, lebo by sme neboli pripravené nikdy. To, čo sme spravili, bolo najlepšie rozhodnutie nášho života. I

Išli sme do neznáma. ''Hodili sme sa do vody.''  Povedali sme si, že to skúsime teraz, pretože aj tak nemáme čo stratiť. My sme ani nevedeli, čo presne máme riešiť, vybavovať, alebo s čím začať. Ale postupne sme sa učili a skúšali. Všetky potrebné úkony, riešenia, volania, stretnutia s krajčírkami boli v tej dobe pre nás výstup z komfortnej zóny. Mali sme stres, boli sme z toho nervózne. Bol to pre nás vtedy úplne neznámy svet. S ničím sme dovtedy nemali žiadnu skúsenosť. Ale náš cieľ -  vytvoriť naše vlastné oblečenie, bol jasný, takže nebolo inej cesty, ako ísť za hranice nášho strachu, za hranice tej príjemnej komfortnej zóny. Teraz sa na tom smejeme,  pretože je to na denno - dennej báze, neustále prekonávanie sa, posúvanie sa, ale po prvýkrát je všetko iné. Všetko to stálo a stále stojí za to. Stojí to aj za často prebdené noci, za slzy a stres s tým spojený, za pády a zlyhania, pretože všetko to, čo robíme, milujeme.

 

Crisbe vzniklo oficiálne dňa 15.6.2021. Spustili sme predaj našich rebrovaných bikeriek & kraťasiek. Náš prvý produkt! Hneď v prvý deň sme prijali niekoľko objednávok, pretože nášmu Instagramu sme sa venovali ešte pred predajom. To bol tak úžasný pocit. Znova tu bol ten klik, ktorý nám obom vravel, že toto je ONO. To, čo chceme robiť, čo nás napĺňa. 

 

A od tohto dňa to celé pokračuje, funguje. Od prvých dvoch produktov sme našu ponuku rozšírili len o pár produktov, pretože sa nám páči predstava trvalých produktov, stálic. Limitované kolekcie, a tým pádom veľa produktov na rýchlej báze obmieňovania, nie je to, čo by sme chceli. Držíme sa myšlienky vytvoriť niekoľko stálych kúskov, ktoré budú po celý čas s nami. Kúsky, ktoré sú také tie must have v šatníku každej jednej z nás. Ktoré sa ľahko kombinujú s inými vecami a vynosíte ich na akúkoľvek príležitosť. 

 

A s radosťou a hrdosťou dodáme, že naše - Crisbe rebrované kraťasky, bikerky a legíny, ktoré sú našim poznávacim produktom, už boli vyrobené a odoslané v tisíckach kusoch na celé Slovensko, Česko ale aj za vzdialenejšie hranice do iných štátov v Európe.

 

Sme nekonečne vďačné, že môžme žiť náš sen a z celého srdca ďakujeme našim zákazníčkam, ktoré do nás vkladajú dôveru a podporujú nás. ❤️

Späť do obchodu